Djerba

>>> last minute zájezdy na Djerbu <<<

Djerba je ostrov v jižním Tunisku s překrásnými písečnými plážemi a obdivuhodnou, pokojnou a tichou krajinou. Bez víz sem mohou přijet občané USA, Kanady, Evropské Unie a několika dalších evropských států. Příletové vízum se poskytuje Australanům. Občané Nového Zélandu musí mít potvrzené vízum předem.

upyernoz, flickr.com

Jak na Djerbu

Letecky

Djerba-Zarzis Airport (DJE) je jediné mezinárodní letiště pro pravidelné i charterové lety na Djerbu. Společnost Tunisair poskytuje pravidelné lety do některých evropských velkoměst, mimo to můžete využít vnitrostátní leteckou dopravu mezi Djerbou a Tunisem, poskytovanou pobočkou Tunisairu Sevenair. Několik málo evropských charterových letů směřuje právě sem na ostrov.

^nahoru

Cestování po Djerbě

Veřejná doprava má zde omezenou působnost, ale taxíky jsou za rozumné ceny; je možné si propůjčit kolo nebo motorku, ale pokud tak učiníte, buďte opatrní, protože většina cest je úzkých

^nahoru

Co na Djerbě navštívit

Museum v Houmt Souk (metropole ostrova), Museum in Guellala, zábavní park v Taguermess, mešita Fadhloun na silnici mezi Houmt Soukem a Midounem. Pestrobarevnou tržnici v Houmt Souku; Borj El Kebir v Houmt Souku, synagogu La Ghriba ve vesnici Erriadh.

Nevynechejte Guallala, vesnici kde se z hrnčířské hlíny vyrábí keramika již od doby starověkého Říma a kde lze pozorovat úžasný západ slunce.

^nahoru

Co na Djerbě udělat

Užijte si pobyt na písečných plážích, navštivte Ras R’mel, pronajměte si jízdní kolo a navštivte malé vesnice, prohlédněte si typickou jednoduchou architekturu, tichou krajinu a obdivuhodné východy a západy slunce. Jezte čerstvé chutné ryby, navštivte tradiční rybí trh. Nevynechejte tureckou lázeň. Navštivte klenotníky a obdivujte se beduínským stříbrným šperkům.

^nahoru

Na Djerbě stojí za ochutnání

Jezte čerstvé ryby pečené na grilu, kus-kus s rybou a skopovým, vyzkoušejte “brik à l’oeuf”, tuniský sendvič (casse-croute tunisienne), lablabi (kuřecí polévka s hráškem) salát mechouia (smíchaná ogrilovaná zelenina), tastira (smíchaná smažená zelenina).

^nahoru

Co pít na Djerbě

Pijte pouze v láhvích balenou vodu, můžete vyzkoušet čerstvý pomerančový džus, mátový čaj, pravou tureckou kávu, bokha (místní pálenka z fíků nebo datlí), pivo celtia (z místního pivovaru) l’ban (řidký jogurt).

^nahoru

Kde na Djerbě složit hlavu

V místě najdete mnoho hotelů různé cenové kategorie, od „Auberge de Jeunesse“ pro studenty po 5-hvězdičkové De Luxe hotely.

^nahoru