Matmata

>>> aktuální nabídka zájezdů do Tuniska <<<

Matmata je vesnice na jihu Tuniska, známá pro svá troglodytí obydlí (jeskyně). Několik scén z více částí série Star Wars (Hvězdné války) se natáčelo právě tady.

Jak se dostat do Matmata

Můžete využít pravidelnou denní linku sdíleného taxi (louage) nebo autobusu (8 za den) z města Gabes (40km severovýchodně).
Každý den jezdí linka autobusu až do Tunisu, přes Sfax a Sousse
Autem – Matmata leží asi 45 do vnitrozemí (jihovýchodně) od Gabesu na izolované trase. Douz leží asi 1 h 30 min na západ.

^nahoru

Co si v Matmata prohlédnout

Hotel Sidi Driss, domov Luka Skywalkera, kde se natáčely scény Larsovy usedlosti z Hvězdných Válek. Ubytování je prosté (ložnice jsou tvořeny jednotlivými jeskyněmi vytesanými do skály, příslušenství je sdílené. Bez ohledu na úroveň je to unikátní místo na návštěvu přes den nebo na strávení noci (viz níže).

Zeptejte se v hotelu, jestli byste se mohli účastnit prohlídky tradičního troglodytího obydlí v jeskyni; mnoho takových míst se stále nachází ve vesnici a je vlastněno a někdy i obýváno místními obyvateli.

Za hotelem Sidi Driss najdete muzeum vystavující ve stručnosti místní historii.

Kamenná vesnice Tamerzet, 10km západně na cestě do Douz může být docela zajímavá zajížďka.

^nahoru

Kde složit v Matmata hlavu

Hotel Sidi Driss (6070 Matmata Ancienne, +216 (0)75 240 005) je místo, kde prostě musíte přespat v rámci Matmaty, platí dvojnásob pro fanoušky Hvězdných Válek. Hotel má asi 20 místoností (=jeskyní), sdílené příslušenství a restauraci a malý bar. Ubytování okolo 15 TD (170 Kč)/noc na osobu, včetně snídaně.

^nahoru