Sidi Bou Said

>>> aktuální nabídka zájezdů do Tuniska <<<

Sidi Bou Said je vesnice v Tunisku. Vesnice je vcelku malá, a vy můžete projít takřka všechny ulice během dvou tří hodin. Na vrcholu kopce se můžete rozhlédnout po okolí a shlédnou celý záliv rozprostírající se kolem.

Jak se do Sidi Bou Said dostat

Najdete jej na kolejích úkokolejné dráhy TGM Tunis, Kartágo (stanice Sidi Bou Said). Můžete přijet i autem. Dopravní situace ve většinou klidná. Je zde parkoviště bez placení (dokopce a doprava), které bývá o víkendech plné. Nejvhodnější doba pro návštěvu je začátek jara nebo podzimu (březen – začátek dubna/ konec října – listopad), tedy v době než začnou nájezdy skupin turistů pod hlavičkou cestovních kanceláří, v době kdy se můžete o samotě projít úzkými uličkami, kolem tradičních modro-bílých domků a užívat si malebné krajiny. Pokud se chystáte na návštěvu v letních měsících, je vhodné se vyhnout přecpaným hlavním ulicím plných účastníků hromadných zájezdů a nakouknout do prázdnějších skrytých koutů po okolí.

^nahoru

V Sidi Bou Said stojí za vidění

Bíle domy s modrými střechami a okny, jedinečné pro toto místo, umístěné jako hnízdo na vrcholku kopce, poskytujícího ohromující rozhled na Středozemní moře a Tuniský záliv.

Rodinný dům. Starý dům používaný jako museum, vystavující exponáty běžného živata tuniského advokáta 18. století. V soukromých rukou a dodnes udržováno potomky původních vlastníků, určitě stojí za návštěvu. Leží po levé straně při vjezdu do vesnice.

Café des nattes. Typická arabská kavárna, kde se můžete setkat s duchem spisovatele Andrého Gida (slavného francouzského prozaika počátku 20. století).

^nahoru

Co v Sidi Bou Said nevynechat

Udělejte spustu fotek ;)

^nahoru

Nakupování v Sidi Bou Said

Jako mnohá arabská osídlení různě ve světě, Sidi Bou Said má malý trh (souk) po celý rok, kde jsou k dostání základní věci pro místní. Navíc, během turistické sezóny, jsou zde stánky se suvenýry, které zaplňují dolní část hlavní ulice města. Tradičním produktem regionu jsou ptačí klece, nabarvené na modro-bílo, zrovna jako střechy místních domů. Nezapomínejte smlouvat, jinak budete okrádáni.

^nahoru

Jídlo v Sidi Bou Said

Au Bon Vieux Temps 56 rue Hedi Zarrouk, tel: +216 71744733. Romantický, se skvělým výhledem z terasy, ale nabízející mdlá, nemastná neslaná jídla. Cenový standard je mezi 12 a 25 TD. Chutnějšěí jídlo můžete dostat například u stánku s črstvými koláči a koblihami v téže ulici.

^nahoru

Kde se v Sidi Bou Said ubytovat

Je pár míst v Sidi Bou Said samotném, kde můžete přespat:

Hotel Sidi Bou Fares – 15 rue Sidi Bou Fares. Úplně v centru města. Všechny místností jsou postaveny okolo hezkého dvora uprostřed. Jsou trochu menší, ale zato luxusní. Cena za jednolůžkový pokoj (říjen 07) byla 45 TD, ale dá se usmlouvat i na méně.

Snadno najdete hotely v blízkém Tunisu nebo v Kartágu. Mimo to, pokud budete mít štěstí a oči otevřené, budete si moci pronajmout pokoj na noc nebo na dvě od místních obyvatel. Bohužel pro vás ale k tomu není moc příležitostí, občané této části města jsou celkem finančně zajištěni a málokdy mají zapotřebí svůj domov pronajímat neznámým lidem.

^nahoru