Bezpečí v Tunisku

Zjevně není nijak významný prohřeškem pro muže upřeně zírat na ženské tělo, z čehož pro ženy vyplývá, že střídmost v oblékání přiláká méně pozornosti. Dámy oblečené podle západní módy mohou očekávat, že budou cílem častého obdivného mručení nebo pískání, nebo pokřiků (velmi časté bývá „Gazele!“).

Někteří návštěvníci Tuniska si čas od času stěžují, že při návštěvě byli obtěžováni prodejci aby něco koupili nebo i z jiných důvodů. Mnozí si stěžují až na nepříjemnou vytrvalost. Někteří prohlašují že pouhé odmítnutí vyvolalo u místních negativní odezvu, jako například zlostné syčení. Pokud je způsob jak poradit návštěvníkům jak odmítat věčné nabídky, pak to je zdvořile a s úsměvem. Řekněte například: „Non, Merci“ (čti nó(n), mersí), tedy „ne, děkuji“ a nezapomeňte přidat úsměv. To vypadá jako opis z průvodce pro osamělé bělošky cestující po arabských zemích, u kterých by se dalo očekávat nejvíce pozornosti, nicméně není tomu tak. Možná proto, že ženy které cestují samostatně bývají opatrnější než ty, které sebou mají nějaký doprovod. Nicméně se rozhodně nedoporučuje ženám samotným jít na pláž v bikinách bez doprovodu, pokud se chcete vyhnout nevítané pozornosti nebo dokonce nějaké formě sexuálního obtěžování v krajním případě.

Krádeže osobních věcí, a to i v hotelích, jsou hlášeny často a proto je nejlepší uložit vaše cennosti na bezpečné místo (př. Hlídaný hotelový sejf). Průvodci také doporučují abyste nikdy nevytahovali příliš velké částky najednou a měli peněženku, doklady popř. platební karty uloženy tak, aby vám je nevybrali kapsáři. Další důležité doporučení je si sebou brát jen tolik peněz, kolik mimo hotel budete opravdu potřebovat, a platební kartu maximálně jednu, a to pokud možno ne s životními úsporami. I v Tunisku najdete bankomaty, kde lze vybírat i vaší kreditní nebo debetní kartou, vybrat lze většinou tuniské dináry podle aktuálního kurz, přičemž poplatek za transakci a převod měn záleží na tom, které banky jste klienti. Na konkrétní částku se informujte u své banky.

Podobně jako jinde ve světě, krádeže jsou velmi časté na letišti, proto v letištní hale nespouštějte svá zavazadla z přímého dohledu.