Studium v Tunisku

Bourguiba Institut moderních jazyků je pojmem známým po celém arabském světě svými jazykovými kurzy. Nabízí hodiny letních intenzivních kurzů celý červenec a srpen a to pro každého kdo se chce naučit moderní standardizovanou arabštinu nebo její tuniský dialekt. V posledních letech se letních kurzů účastnilo přes 500 studentů všech věkových kategorií z různých koutů světa. Byli to studenti z USA, Francie, Belgie, Itálie, Španělska, Německa, Rakouska, Norska, Chorvatska, Turecka, Japonska, Číny a dalších zemí.

V den nástupu do kurzu píšou studenti rozřazovací test. Ten je rozdělí do skupin podle jejich znalostí – od úplných začátečníků po pokročilé, na skupiny po 15 až 25 studentech. Ve třídě je povoleno mluvit pouze arabsky. Při výuce se používá učebnice vydána Bourguiba Institutem ve spolupráci v výukovými i hudebními videoklipy k textům.

Hodiny vyučování jsou denně od 8:00 do poledne. Odpoledne jsou organizovány výlety do mediny, nebo do muzeí nebo k dalším zajímavostem. O víkendu se studenti mohou zúčastnit dobrovolných exkurzí k dalším pamětihodnostem či jiným zajímavostem po celém Tunisku. Na konci jednoměsíčního kurzu se koná ústní a písemný kurz.

Někteří studenti kteří se účastnili kurzu nebyli spokojeni s čistotou na kolejích přidružených k institutu a někteří raději přespávali v hotelu nebo pronajatých apartmá na pláži. Většinou je snazší vyjednat cenu pronájmu když jste přímo v Tunisu na místě.

Škola se nachází ve městě Tunis, asi 20 minut metrem od nejbližší pláže. Pokud máte v úmyslu navštívit letní kurz, měli byste být připraveni na tropická vedra.