Dougga

>>> aktuální nabídka zájezdů do Tuniska <<<

Dougga je malé město na severu Tuniska, ve kterém stojí pozůstatky římského osídlení, dnes součást Světového dědictví UNESCO.

Co v Dougga shlédnout

Rozsáhlé ruiny města z doby římské, vzhledem ke stáří ve velmi zachovalém stavu.

^nahoru

Jak se dostat do Dougga

Vystupte z autobusu v Tebersouku, kde vás naloží jeden z taxíků čekajícíh na stanovišti odveze až k místu a potom vás vyzvedne a odveze zpět v předem domluvenou hodinu. Taková je nejvhodnější a nejrychlejší metoda, ale vyjde vás na 15 TD (pokud neusmouváte cenu na méně, mějte na paměti, že Dougga je pamětihodné místo a stojí i za tu cenu. Alternativní možností je být členem nějaké organizované skupiny, která tam pojede pod vedením průvodce.

^nahoru

Cestování po Dougga

Rozhodně pěšky, ale ne v sandálech nebo dokonce žabkách. Místní stezky jsou dlážděné a po většinu času prudce nahoru nebo dolů.

^nahoru

V Dougga si prohlédněte

Věnujte místu alespoň půl dne, abyste si ho mohli prohlédnout v celé jeho majestátnosti. Mnoho budov zde stále částečně stojí. Trochu šokující je, jak je místo otevřené a nejsou zde žádné pásky vyznačující cestu a zakazující vstup.

^nahoru

Kde v Dougga nakupovat

Žádné prodejny v místě nenajdete. Nebuďte ale překvapeni, až se vám nějaký místní farmář nebo chovatel zvěře bude snažit za „výhodnou cenu“ snažit prodat „artefakt“ z doby římské.

^nahoru

Kde se v Dougga najíst

Malá oblast stínu zařízená stoly, kde dostanete chlazené pití, něco k zakousnutí. Můžete zde koupit pohled nebo si odskočit na toaletu.

^nahoru

Kde se v Douga napít

Rozhodně sem nejezděte bez láhve vody, ale je možné si ji koupit i na místě, mimo jiné nápoje. Pokud nakupujete u místních prodejců, dejte si záležet na tom, abyste nakupovali z nějakého obchodu s dobrou pověstí. Pouliční prodávající jsou známí i takovými triky, jako je doplňování láhví vodou z kohoutku, která blancuje na hranici zdravotní závadnosti.

^nahoru

Kde v Dougga složit hlavu

Jeden hotel najdete v městě jenom nekolok kilmetrů od místa.

^nahoru

Jak cestovat po okolí

Můžete využít taxi pro jízdu tam a zpátky, protože se občas stane, že v Dougga nečeká žádný taxík na pasažéry cestující pryč, poněvadž se místo nachází poněkud stranou od civilizace. Nebo samozřejmě můžete přijet s průvodcem jako organizovaná skupina, pak bude doprava nejspíš předem domluvená.

^nahoru