Telefon a internet

Telefon

Veřejné telefonní budky jsou přístupné téměř ve všech městech a vesnicích pod obchodní značkou „Publitel“ nebo „Taxiphone“ – ve větších městech se stačí rozhlédnout a snadno naleznete alespoň jednu telefonní budku v každé ulici. Hovory do zahraničí bývají docela drahé, alespoň na místní poměry (DT 1.000/minuta = cca 13Kč/min do zemí EU, do ostatních zemí ještě dráž. V zemi jsou dva hlavní mobilní operátoři pro GSM sítě – soukromá společnost Tunisiana a státní Tunisie Telecom, oba dva nabízejí dobré mobilní pokrytí signálem (včetně některých oáz na Sahaře). Ceny za domácí hovory bývají nízké, do zahraničí však mohou ceny vystoupat až na DT 1.500/minuta = 20 Kč/minuta. Pokud jste v zemi elší dobu nebo chcete hodně volat, vyplatí se si pořídit předplacenou SIM kartu – „carte prépayée“.

Internet

Veřejný přístup na internet je dostupný v mnoha městech, lze ho najít podle loga „Publinet“. A protože domácí internetové přípojky jsou poněkud nákladné pro Tunisany, spousta místních využívá internetové kavárny, které lze najít na spoustě míst mimo turistická centra. Logo Publinet poznáte podle velkého fialového znaku a nápisu. Cena za přípojku je obvykle okolo 1DT/hodina. Rychlost není žádný zázrak (okolo 128 kbps v Sousse a v Tunisu 256 kbps). Za zmínku také stojí , že v Tunisku je zakázán protokol FTP a sítě peer-to-peer, užívané k sdílení dat. Rovněž některé webové stránky nejsou přístupné, obzvláště ty, které nějak kritizují tuniskou politickou situaci nebo jsou z jiného důvodu zakázány.
Pošta

La Poste Tunisienne je společnost která rychle a spolehlivě doručí vaši poštu. Některé vetší poštovní společnosti nabízejí službu poste restarte, pokud nechcete dostávat svou poštu do hotelu. Známka pro dopisy do zahraničí stojí 0.600 DT (7 Kč).